22.09.2013

13:7

Góly LC: 4x Rákoš, 3x Fungáč, 2x Burdilák, 2x Kanát, 2x Dokoupil.

Zostava HC Lučenec: Kurčík, Števák, Babic, Badinka, Ukrop, Sirotka, Plavucha, Stančíková, Gemer, Ľalík, Fungáč, Rákoš, Hronček, Kanát, Dokoupil, Ridzoň, Zöld, Galdík, Burdilák.

Priebeh zápasu: Dňa 22. septembra sa odohral hokejový zápas medzi HC Lučenec a HKM Zvolen. Našu obavu zo súpera iba potvrdil gól v našej bráne v úvode prvej tretiny. Po vyrovnaní sme sa postupne dostávali do vedenia a do šatne odchádzali s dvojgólovým rozdielom 4:2. Druhá tretina sa začala  gólom v súperovej bráne, ale radosť netrvala dlho. Gól nebol uznaný z dôvodu nefunkčného svetelného panela, ktorý si rozhodcovia  nevšimli. Súper sa postupne dostával do vedenia, no naši hokejoví chlapci rovnako svojou silou nezaostávali a koniec druhej tretiny končil remízou 6:6. V záverečnej tretine bojovali oba tímy. Každý tím chcel svojmu súperovi dokázať svoje sily. Robili sa chyby na oboch stranách, čo končilo aj trestným strieľaním na obe brány. Povzbudzovanie zo strany divákov dokázalo vyburcovať našich hráčov k lepšiemu výkonu. I keď sedem inkasovaných gólov zo strany súpera je veľa a máme toho mnoho vylepšovať, našich trinásť gólov v súperovej bráne hovorí za seba. Výsledkom 13:7 sme vyhrali nad obávaným HKM Zvolen a ukázali sme, že rovnako patríme k obávaným tímom.